Vzdělání je možno poskytnout všem

Skutečně uměleckého vyjádření je možné dosáhnout až po mnoha letech pravidelného tréninku

U každého žáka rozvíjíme jeho konkrétní dispozice

Nadaným žákům se individuálně poskytuje vzdělání tak, aby mohli ve svém růstu pokračovat na odborných školách

 

Co vás naučíme

tancovat a cvičit v oboru tanečním, malovat, kreslit, modelovat aj. v oboru výtvarném, muzicírovat, zpívat a hrát v oboru hudebním. Podrobněji v ŠVP ke stažení.

Základní umělecká škola v Heřmanově Městci

je škola zřízená jako příspěvková organizace městem Heřmanův Městec. Je zařazena do školského rejstříku. Umělecké vzdělání poskytuje dětem v Heřmanově Městci a na dalších čtyřech pobočkách: v Prachovicích, Třemošnici, Ronově nad Doubravou a Seči.

Pobočky naší školy

Heřmanův Městec

Jarkovského 47, Heřmanův Městec

Pedagogové a vyučované předměty: Ing. Václav Říha (klavír, základy souhry), Mgr. Kristýna Vašková (hudební nauky, klavír), Mgr. Věra Zbořilová (klavír, korepetice), Lukáš Kyncl (klarinet, saxofon), Pavel Starý (zobcová flétna, trubka, basová kytara, bicí), Helena Tomišková (kytara), Nikola Valentová (klavír, korepetice), Mgr. Milada Krampotová (VO), Mgr. Jana Pirklová (VO), Tereza Morchová (Tereza Hluchníková) (TO), Mgr. Martin Štědroň (housle, el. klávesy), Denisa Bláhová (příčná flétna, zobcová flétna), Olga Kostomlatská (zpěv, klavír)

Třemošnice

Internátní 365, 538 43 Třemošnice

Pedagogové a vyučované předměty: Jiří Pospíšil (zobcová flétna, klarinet, kytara), Mgr. Martin Vít (bicí, soubor, el. klávesy, HN), Mgr. Martin Štědroň (el. klávesy, soubor), Dr. et Mgr. Radek Menoušek (el. klávesy, populární zpěv, zobcová flétna, klavír), Pavel Starý (zobcová flétna), Tereza Morchová (Tereza Hluchníková) (TO), Mgr. Jana Pirklová (VO)

Ronov n.Doubravou

Čáslavská 309, Ronov n.D. (HO)

Chittussiho nám. 153, Ronov n.D. (VO)

Pedagogové a vyučované předměty: Helena Tomišková (kytara, bas. kytara, el. kytara, komorní hra), Dr. et Mgr. Radek Menoušek (el. klávesy, zob. flétna, populární zpěv, soubor), Mgr. Martin Vít (el. klávesy, kytara, HN), Mgr. Jana Pirklová (VO)

Seč

Čs. pionýrů 298, Seč

Pedagogové a vyučované předměty: Jiří Pospíšil (zobcová flétna, klarinet, kytara), Mgr. Martin Vít (el. klávesy, HN), Mgr. Jana Pirklová (VO)

Prachovice

Chrudimská 57, Prachovice

Pedagogové a vyučované předměty: Slavomír Fidra (klarinet, saxofon, zobcová flétna), Helena Tomišková (kytara, bas. kytara, el. kytara, soubor, HN)

Úspěchy školy

2016/2017

Skutečský slavík 2017:

II. kategorie

Adéla Mísařová - 1. místo

III. kategorie

Václav Lehký - čestné uznání
Nhu Quynh Tranová - 3. místo

V. kategorie

Vendula Hlavičková - 2. místo
Tereza Škodová - 3. místo

VI. A kategorie

Monika Jelínková - 3. místo
Veronika Široká - 3. místo

VI. B kategorie

Duo MATERA (Matěj Bohatý - Tereza Škodová) - 3. místo
Duo DESTINY (Denisa Dolejšová - Kristýna Hájková) - 2. místo

Taneční soutěž Čáslavský čtyřlístek 22. 4. 2017

TS Mini magic – show dance děti – S láskou - 4. místo
TS Sweet dancers – free dance děti – Myší polka - 4. místo
TS Mini magic – street dance děti – Stand up - 1. místo
TS Fresh – modern dance děti – Ave Maria - 1. místo
TS Fresh – show dance děti – Amazonky - 1. místo
TS Maxi magic – modern dance junior – Story of my life - 3. místo
TS Cool – modern dance junior – All of me - 1. místo
TS Magic – Show dance junior – Hračky (ne ) spí - 1. místo
TS Mega magic – modern dance HVK – The Story – 3. místo
TS Ready – modern dance HVK – Human – 5. místo
TS Ready –Show dance HVK – Hunger games – 4. místo

Taneční soutěž Bystřice nad Pernštejnem 8. 4. 2017

TS Mini magic – show dance děti – S láskou - 3. místo
TS Mini magic – show dance děti – Strašidelná škola - 2. místo
TS Mini magic – street dance děti – Stand up - 3. místo
TS Maxi magic – free dance děti – Story of my life - 1. místo
TS Fresh – free dance děti – Ave Maria - 3. místo
TS Cool – free dance junior – All of me - 3. místo
TS Magic – Show dance junior – Hračky (ne)spí - 2. místo
TS Mega magic – Free dance HVK – The Story – 2. místo
TS Ready – Free dance HVK – Human – 1. místo
TS Ready –Show dance HVK – Hunger games – 3. místo

Klavírní soutěž Mládí a Bohuslav Martinů 3. 5. 2017 ZUŠ Polička

Sára Plecháčková - 1. místo

Postup do celonárodní přehlídky výtvarných oborů s projektem "Knoflík" 29.4.2017

Taneční soutěž Žďár nad Sázavou 1. 4. 2017

TS Mini magic - show dance děti - 3. místo - S láskou...
TS Mini magic - Street dance děti - 5. místo - Stand up
TS Maxi magic - Art dance děti - 1. místo - Story of my life
TS Magic - show dance junior - 1. místo - Hračky ( ne )spí
TS Mega magic - atd dance HVK - 1. místo - The Story
TS Fresh - art dance děti - 2. místo - Ave Maria
TS Cool - art dance junior - 1. místo - All of me
TS Ready - art show HVK - 2. místo - Hunger games
TS Ready - art dance HVk - 3. místo - Human

Taneční soutěž Chrudim 19. 3. 2017

TS Ready - art show HVK - 2.místo - Hunger games

Taneční soutěž Slaný 18. 3. 2017

TS Magic čestné uznání
TS Ready 3. místo
TS Mega magic 1. místo

Okresní soutěž ve hře na klavír 13. 2. 2017 ZUŠ Skuteč

Sára Plecháčková – 1. místo

Okresní soutěž ve hře na kytaru 9. 2. 2017 ZUŠ Slatiňany

Václav Lehký – 2. místo, Teresa Henselová – 2. místo, Matěj Brtek a Lukáš Brtek  – 3. místo

2015/2016

Pěvecká soutěž Skutečský slavík 13. 6. 2016

Adéla Mísařová – 2. místo, Nhu Quynh Tranová – 2. místo, Veronika Široká – 2. místo, Kateřina Janovská – 2. místo, Vendula Hlavičková – 2. místo, Monika Jelínková – 3. místo

2. 4. 2016 Žďár nad Sázavou – taneční obor

TS Mega magic - moderna - 2. místo, TS Ready - Sněženky a machr - 2. místo, TS MegaReady - Hoštice - 3. místo, TS Fresh - Fairy dance - 1. místo

16. 4. 2016 Ledeč nad Sázavou – taneční obor

TS Mini magic - Strašidelná škola - 2. místo, TS Maxi magic - Space Jam - 3. místo, TS Mega magic - moderna - 1. místo, TS Mega magic - Little party - 1. místo, TS Sweet dancers - Zima, zima - 2. místo

Krajská soutěž ve hře na el. klávesy Přelouč 17. 3. 2016

Skokanová Karolína (J. Hršel) - 2. místo, Kružíková Adéla (J. Hršel) - 3. místo, Habiňáková Lucie (J. Hršel) - 3. místo

2014/2015

Okresní kolo soutěží hudebního oboru ZUŠ Zpěv – Erbenová Žaneta (A. Nováková) – 2. místo, Příčná flétna – Jelínková Monika (MgA. V. Maková) – 3. místo

Skutečský slavík (pěvecká soutěž) Hlavičková Vendula (Dr. et Mgr. R. Menoušek) – 1. místo s postupem, Erbenová Žaneta (A. Nováková) – 2. místo, Jelínková Monika (A. Nováková) – 3. místo

Taneční soutěž ve Žďáru n. Sázavou (T. Jarošová) ZUŠ Třemošnice – TS Cool Kids „Kung fu panda” – 4. místo, ZUŠ Heřmanův Městec – TS Mini Magic „Lollipop” – 3. místo, ZUŠ Heřmanův Městec – TS Mega Magic „Někdo to rád blond“ – 1. místo, ZUŠ Třemošnice – TS Ready „Mr. Bean” – 2. místo, ZUŠ Heřmanův Městec – TS Mega Magic „Emelia“ – 1. místo

Taneční soutěž Ledečský pohár (T. Jarošová) I. kategorie: parketová kompozice – 2. místo, II. kategorie: show dance – 1. místo, 3.místo, street dance – 3. místo, parketová kompozice – 2. místo, 4. místo, III. kategorie: show dance – 1. místo, 2. místo, parketová kompozice – 1. místo

Taneční soutěž Pardubice (T. Jarošová) ZUŠ Heřmanův Městec – TS Mega Magic „Někdo to rád blond“ – 1. Místo (show dance)
ZUŠ Heřmanův Městec – TS Mega Magic „Emelia“ – 1. Místo (scénický tanec)
ZUŠ Třemošnice – TS Ready „Mr. Bean” – 2. Místo (show dance)
ZUŠ HM/Třemošnice – TS Mega Ready „Trestanci“ – 3. místo (show dance)

Taneční soutěž Poupata HM (T. Jarošová) ZUŠ Heřmanův Městec – TS Mini Magic „Lollipop“ – 2. místo
ZUŠ Třemošnice – TS Fresh „Hallelujah“ – 1. místo
ZUŠ Třemošnice – TS Fresh „Gumi méďa“ – 2. místo
ZUŠ Třemošnice – TS Sweet Dancers „Angels“ – 2. místo
ZUŠ Třemošnice – TS Fresh TS Cool Kids „Kung fu panda” – 3. místo
ZUŠ Heřmanův Městec – TS Maxi Magic „Little Street Dancers“ – 2. místo
ZUŠ Heřmanův Městec – TS Mega Magic „Někdo to rád blond“ – 1. místo
ZUŠ Heřmanův Městec – TS Mega Magic „Emelia“ – 2. místo
ZUŠ Třemošnice – TS Ready „Mr. Bean“ – 2. místo
ZUŠ Třemošnice/HM – TS Mega Ready „Trestanci“ – 1. místo

Ústřední kolo soutěžní přehlídky VO ZUŠ „Oči dokořán“ ve Šternberku Naše škola do ústředního kola (nejvyšší možné ocenění) postoupila s projektem Svět včely medonosné

Koubová Jana - střední škola cestovního ruchu Pardubice– grafický design
Minaříková Jana - fakulta architektury ČVUT Praha
Kuželová Marie - střední průmyslová škola elektrotechnická – IT, grafika a web design

2013/2014

Jirousková Kateřina - střední uměleckoprůmyslová škola Hradec Králové – design interiéru
Široká Veronika - střední pedagogická škola Čáslav

2012/2013

Jiráčková Tereza - střední škola uměleckoprůmyslová ve Světlé n. Sázavou – obor design interiéru
Plachá Leona - střední škola uměleckoprůmyslová v Ústí n. Orlicí obor design obalů

2011/2012

Kalvodová Kristýna – Univerzita Pardubice – obor restaurování
Secká Lenka - Masarykova Univerzita Brno – obor sdružená uměnovědná studia

2010/2011

Valentová Nikola - konzervatoř Pardubice, obor hra na klavír
Hájková Karolína - pedagogické lyceum Čáslav

2009/2010

Chaloupka Filip - střední uměleckoprůmyslová škola a VOŠ Turnov (výtvarná a uměleckořemeslná tvorba-umělecké zámečnictví a kovářství)

2008/2009

Veselý Martin - DAMU Brno

Historie školy

Vzniku samostatné umělecké školy v Heřmanově Městci předcházelo období, ve kterém umělecké školství v regionu Heřmanův Městec a Třemošnice spadalo pod LŠU Chrudim. Nejprve vznikla v roce 1981 pobočka LŠU Chrudim v Třemošnici, v roce 1986 pak za podpory města i v Heřmanově Městci. V letech 1991 – 1994 vykonávala funkci vedoucí pobočky v Heřmanově Městci L. Štěpánová.

K 1. 9. 1996 vznikla samostatná ZUŠ Heřmanův Městec. Ředitelkou byla jmenována M. Víchová (1996 – 2000). Pobočka v Třemošnici připadla pod ZUŠ Heřmanův Městec. K 1. 8. 2000 byl ředitelem školy jmenován Ing. Václav Říha.

Žáci, kteří navštěvovali pobočku LŠU Chrudim v Heřmanově Městci nebo ZUŠ Heřmanův Městec a pokračovali ve studiu na konzervatoři: M. Stojanová, T. Pintová, F. Jelínek, M. Novák, J. Volf

organizační informace

(harmonogram  roku, školné, zápis
a talentové zkoušky, zaměstnanci)

ke stažení

(přihláška, školní řád, vzdělávací
program, inspekční zprávy, rozvrhy...)

469 696 291